Jdi na obsah Jdi na menu

2014 TOUR DE FEMININ

Letošní Tour de Feminin opět lákala sportovní příznivce účastí několikanásobné olympijské vítězky a mistryně světa v rychlobruslení Martiny Sáblíkové. Ta navíc koncem června znovu vypálila rybník všem českým cyklistickým specialistkám a získala svůj devátý a desátý kolečkářský titul MČR (po čtyřech z časovky a silničním závodu s hromadným startem, dva z časovky dvojic). Na silnicích nejsevernějšího regionu ČR pak potvrdila své ambice pro reprezentaci na Letních olympijských hrách 2016 v Rio de Janeiro, když skončila celkově druhá a suverénně získala prvenství ve vrchařské soutěži. Lepší byla jen Američanka B. Walle, která se mohla spolehnout na podporu svého silného týmu (další její dvě kolegyně v první desítce). V tomto směru byli lepší jen Holanďanky, které zde měly čtyři cyklistky. Sáblíková sice porazila vítězku v časovce rozdílem 12 s, ale ta byla lepší v první etapě o půl minuty. Navíc byla třikrát na bedně po etapových dojezdech (úhrn bonifikací 16 s) a další bonifikace (11 s) si připsala na rychlostních prémiích. B.Walle v poslední etapě vybojovala vítězstvím žlutý trikot a udržela i oranžový. Nejlepší závodnicí do 23 let se stala Holanďanka H. Woering (bílý trikot) a modrý pro nejlepší vrchařku si odvezla M. Sáblíková. V soutěži družstev zvítězil tým USA před dvěma holandskými stájemi, reprezentace ČR skončila pátá.                            ZdS, foto Jaroslav Ciprian (6), Dana Maščuchová (4)